Anel Rashkaj po kthehet te Kosova, e konfirmon futbollisti

Anel Rashkaj po kthehet te Kosova, e konfirmon futbollisti

Ish-kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Anel Rashkaj, pritet të rikthehet te Kosova. Ai do të jetë për herë të parë në listën e përzgjedhësi Bernard Challandes për ndeshjet ndaj Malit të Zi dhe Bullgarisë që zhvillohen më 7, përkatësisht 10 qershor.

Futbollisti i lindur në Prizren e ka konfirmuar ftesën nga Kosova.

“Tashmë kam pranuar ftesë për dy ndeshjet e qershorit. Së pari jam munduar që ta kryejë punën time me ekipin e pastaj të tjerët janë që e vlerësojnë dhe e vendosin. Është kënaqësi, nuk ka fjalë që e përshkruan përfaqësimin e shtetit. Secili futbollist e ka ëndërr”, ka thënë ai.

29-vjeçari do ta zëvendësojë mesfushorin e Luzernit, Hekuran Kryeziu i cili është i lënduar dhe nuk pritet që të rikuperohet gjatë këtij viti.

Rashkaj ka qenë një ndër lojtarët kryesor në epokën që Kosova drejtohej nga Albert Bunjaku.

KOMENTE