“Alba Festival” në Cyrih mbledh yjet shqiptarë, Rita Ora ju fton në shqip

Më 29 dhe 30 qershor në Cyrih të Zvicrës organizohet festivali ‘Alba Festival’, ku do të performojnë shumë artistë të njohur të skenës muzikore shqiptare.

Por, padyshim ylli i festivalit është shqiptarja me famë botërore, Rita Ora, ajo e cila do të performojë para shumë njerëzve që ajo ka ftuar përmes një videoje në rrjetet sociale të mblidhen gjatë këtyre ditëve.

‘Kce me mu’ thotë Rita në prezantimin e festivalit ndërsa në fund të mesazhit i thotë fansave ‘Të dua shumë’ duke i dhuruar edhe puthje.

Pjesëmarrës do të jenë Elvana Gjata, Ledri Vula, Kida, Fero, Butrint Ymeri etj.

 

View this post on Instagram

 

Rita Ora at alba Festival 🥳 – GET YOUR TICKET NOW 🎫 #albafestival #zurich @ritaora

A post shared by alba Festival (@albafestival) on Jun 21, 2019 at 6:31am PDT

KOMENTE