Aktualisht në vendin tonë janë 5 mijë e 951 raste aktive me koronavirus

Aktualisht në vendin tonë janë 5 mijë e 951 raste aktive me koronavirus

Sipas raportit të fundit të Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) aktualisht në vendin tonë janë 5 mijë e 951 raste aktive me COVID-19.

Numri total i rasteve pozitive është 53.982 raste nga 198.342 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.383 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 389 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 46.648 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.951. /2LONLINE.com/

.

KOMENTE