Aktualisht në Kosovë janë 2 mijë e 201 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 2 mijë e 201 raste aktive me COVID-19

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), aktualisht në vendin tonë kemi 2 mijë e 201 raste aktive me COVID-19.

Numri total i rasteve pozitive është 107.410 raste nga 611.357 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.243 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 184 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 102.966 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.201.

Përndryshe, IKSHPK-ja po e përsërit thirrjen për zbatimin e të gjitha masave të përgjithshme dhe specifike për mbrojtjen nga pandemia COVID-19.

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë!

Mbani higjienën!

Respektoni distancën!

 /2LONLINE.com/

KOMENTE