Aksidente trafiku me lëndime

Aksidente trafiku me lëndime

Autoritetet policore kanë bërë me dije për dy aksidente trafiku që kanë ndodhur në Komunë ne Gjilanit dhe atë të Vitisë, përgjatë 24 orëve të fundit, e ku ka pasur të lënduar.

AKSIDENT TRAFIKU ME LËNDIME

·         Fsh. Radivojc, Viti 08.02.2021-23:50. E dyshuara femër kosovare derisa ishte duke drejtuar veturën e saj me targa vendore,  nga pakujdesia godet veturën tjetër me targa vendore të cilën e drejtonte viktima mashkull kosovar. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar të dy drejtuesit e veturave të cilët pas marrjes së tretmanit mjekësor janë liruar në shtëpi.

·         Fsh. Kmetovc, Gjilan 09.02.2021 – 16:00. Ka ndodhë një aksident trafiku në mes të tri automjeteve me ngasës meshkuj kosovarë. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar një pasagjere e cila pas marrjes së tretmanit mjekësor është liruar. /2LONLINE.com/

KOMENTE