Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore

Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore

Autoritetet policore kanë bërë me dije se në fshatin Kufcë të Artanës, raportohet aksident trafiku me përfshirjen e një automjeti me tabela vendore, me vozitës të dyshuarin mashkull K/serb, si dhe një këmbësori në lëvizje viktimës femër K/serb.

“Si pasojë e lëndimeve viktima fillimisht dërgohet në spitalin rajonal të Gjilanit e më pas dërgohet për trajtim mjekësor në QKUK-së”, thuhet në raportin e policisë.

I dyshuari pas arrestimit me vendimin e prokurorit, dërgohet në qendrën e mbajtjes.

KOMENTE