Aksident trafiku me lëndime të rënda

Aksident trafiku me lëndime të rënda

Në fshatin Pozheran të Vitisë, raportohet se ka ndodhë aksident trafiku në mes një kamion transportues dhe një veture udhëtarësh.

Siç njofton policia, si pasojë e aksidentit përveç dëmeve materiale lëndime trupore ka pësuar vozitësi i veturës dhe dy pasagjere.

Të lënduarit ndihmë mjekësore kanë marr në Spitalin Rajonal Gjilan e njëri prej tyre edhe në QKUK.

Në lidhje me rastin është arrestuar i dyshuari dhe i njëjti me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

/fotoilustirm/

KOMENTE