Aksident trafiku, lėndohet kėmbėsori

Aksident trafiku, lėndohet kėmbėsori

Autoritetet policore kanë bërë me dije se në fshatin Bresalc të Gjilanit, Lagjja e”Myhyrve”, raportohet aksident trafiku me përfshirjen e një automjeti me tabela NN dhe vozitės NN, dhe njė kėmbėsori nė lëvizje, viktimės mashkull K/Shqiptar.

“Si pasojë e lėndimeve viktima fillimisht ka marrė tretman mjekėsor nė emergjencėn e spitalit rajonal Gjilan e mė pas dėrgohet pėr tretman tė mėtejme mjekėsor nė QKUK-së”, thuhet në raportin policor.

Me vendimin e prokurorit, iniciohet rasti dhe mbetet nėn hetime.

KOMENTE