Akili mbetet pa medalje, nesër garon Loriana Kuka

Akili mbetet pa medalje, nesër garon Loriana Kuka

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova është mposhtur në raundin e tretë nga belgu Dirk Van Tichelt, dhe ka mbetur pa medalje në këtë Grand Slam në Abu Dhabi.

Xhudisti kosovar fillimisht kaloi rrethin e parë pa duel, ndërsa në atë të dytin mposhti me lehtësi indianin, Nilesh Balhara.

Dje, Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë, ndërsa motra e Akilit, Nora u eliminua herët sikurse vëllai.

Nesër, do të garojë edhe xhudistja e fundit nga Kosova, Loriana Kuka.

KOMENTE