Accuweather: Bora në Kosovë vjen në muajin shkurt

Accuweather: Bora në Kosovë vjen në muajin shkurt

Reshjet e borës pritet që ta mbulojnë Kosovën, në fillim të muajit shkurt, më saktësisht në dy ditët e para. Sot në Kosovë po mban mot i ndryshueshëm me temperatura të ulëta dhe me rreze dielli. Ndërkaq, sipas uebfaqe “Accuweather”, në Kosovë, pritet që deri në shkurt të mos ketë reshje bore.

Sipas parashikimit të kësaj uebfaqeje, të shtunën dhe të dielën e parë të shkurti, Kosova do të mbulohet nga reshjet e borës dhe që pritet të jenë të përziera me shi.

Temperaturat nuk do të jenë të ulëta, pa marrë parasysh se do të ketë reshje bore. Më e ulëta do të regjistrohet në -2 gradë Celsisus, ndërsa maksimalja deri në 6 gradë C.

Më poshtë keni parashkimin e motit nga sot e deri më 3 shkurt.

KOMENTE