A do t’i kthehet Gjilani zonës së kuqe?! – Sot janë regjistruar 47 raste të reja me COVID-19

A do t’i kthehet Gjilani zonës së kuqe?! – Sot janë regjistruar 47 raste të reja me COVID-19

Referuar të dhënave që i ka ofruar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës,  për rastet pozitive me COVID-19, gjatë 24 orëve të fundit,  mësohet se Gjilanit iu janë shtuar edhe 47 raste të reja me COVID-19,  transmeton Portali 2LONLINE.com.

Bëhet e ditur se prej këtyre 47 rasteve të reja pozitive me COVID-19, në Gjilan janë 33 raste, në fshatrat Livoç i Ulët dhe Llashticë janë nga 3 raste, në Cërnicë e Lladovë nga 2 raste, derisa me nga një rast janë fshatrat: Dobërçan, Kmetoc, Malishevë dhe Shillovë.

Përndryshe, Komiteti për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, nën udhëheqjen e nënkryetarit të Gjilanit, Arbër Ismajli, në takimin e fundit, ku kishte vlerësuar situatën e  ditëve të fundit sa i përket pandemisë, u ka bërë apel qytetarëve dhe bizneseve që japin shërbime që të vazhdojnë t’i respektojnë masat, vendosjen e maskës dhe mbajtjen e distancës. /2LONLINE.com/

KOMENTE