794 qytetarë të gjobitur në bazë të ligjit Covid-19

794 qytetarë të gjobitur në bazë të ligjit Covid-19

Policia e Kosovës ka bërë me dije se edhe gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar gjoba ndaj personave që nuk respektuan masat antiCOVID të vendosura nga institucionet shëndetësore.

Janë shqiptuar 794 tiketat në bazë të ligjit Covid-19, për ata që nuk e kanë respektuar atë, transmeton Portali 2LONLINE.com.

Sipas policisë, poashtu janë gjithsej 1 mijë e 49 tiketa trafiku të shqiptuara për drejtues automjetesh, për shkelje të rregullave në komunikacion.

Përndryshe, gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë ndodhur 18 aksidente me të lënduar dhe 33 aksidente me dëme materiale, por pa të lënduar.

Gjatë kësaj periudhe kohore, nga policia janë arrestuar 29 persona, 19 i ka dërguar në mbajtje dhe 5 në vuajte të dënimit. /2LONLINE.com/

KOMENTE