28 raste të vdekjes dhe 489 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

28 raste të vdekjes dhe 489 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

06 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 6.310 testime, 489 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 28 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 859 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 124.711.

Në total numri i rasteve aktive është 25.290.  /2LONLINE.com/

KOMENTE