Arrestohet pėr kanosje, i konfiskohet arma

PUBLIKUAR: 14:12 / 23.08.2014
Aktuale
PUBLIKUAR: 14:12 / 23.08.2014
Aktuale
INFO PLUS
Aprovohen propozimet pėr formimin e komiteteve konsultative
PUBLIKUAR: 22.08.2014 / 21:35
Kova me ujė tė akullt bie edhe mbi kokėn e Gagicės
22.08.2014 | 16:28

(2L ONLINE) - Nazim Gagica, për shumë kë i njohur si këngëtar gjilanas që ia thotë mirë këngës, k...

I bukuri Ulqini shqiptar!
22.08.2014 | 10:33

(2L ONLINE) - Këtu ikin ditët sikur mos të kishe kaluar fare nëpër to, e kujtimi nuk shlyhet aq lehtë edhe sikur mos ...

Laget Luta (foto)
21.08.2014 | 19:41

(2L ONLINE) - Kryetari i komunës së Gjilanit Lutfi Haziri ka pranuar sfidën për tu lagur me ujë të akullt, një s...

Ka filluar shpimi gjeomekanik nė lokacionin ku do tė ndėrtohet Palestra Sportive
21.08.2014 | 15:05 (2L ONLINE) - Sot në fshatin Drobesh të Vitisë ka filluar shpimi gjeomekanik në lokacionin ku pritet të ndërtohet Palest...
Haziri: Qeveria nė detyrė tė mos lejojė tė nėpėrkėmben asetet e Komunės
21.08.2014 | 12:41

(2L ONLINE) - Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, në një konferencë për media, i ka bërë thirrje q...

NACIONALE
‘Qarkullimi i lirė’, Kosova pret pėrgjigje nga Maqedonia
PUBLIKUAR: 23.08.2014 / 16:00
Kthehen kolonat nė kufi me Serbinė
23.08.2014 / 15:40

Policia e Kosovës u ka bërë sot apel të gjithë atyre që planifikojnë që me vetura ta kalojnë kufirin e...

Mustafa: Vendi mund tė futet nė krizė
23.08.2014 / 11:59

Nëse Kushtetuesja ka vendosur t’ia japë mundësinë PDK’së, si parti e parë, të tentojë zgjedhjen...

Hoti: Pasojat e mosfunksionimit tė Kuvendit tė Kosovės
23.08.2014 / 11:55

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti nëpërmjet një postimi në facebook ka treguar pasojat e mosfunks...

Rexhepi: Zgjidhje janė zgjedhjet
PUBLIKUAR: 23.08.2014 | 12:55

(2L ONLINE) – Për shumë kë, vendimi i Gjykatës Kushtetuese që e ka pranuar kërkesën e PDK-së, dhe e ka shpallur...

Luta provokon PDK-nė!
PUBLIKUAR: 22.08.2014 / 12:02

(2L ONLINE) – Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, apo “Luta” siç e quan shpesh edhe vet LDK-ja e Gjilanit në...

PDK: Hipokrizia e Lutfi Hazirit ndaj pronės komunale dhe AKP-sė
PUBLIKUAR: 21.08.2014 / 14:24

(2L ONLINE) – Me deklarimet e kreut të komunës së Gjilanit bërë sot përgjatë një konference me gazetarë, &...

Isufi e Rexhepi vlerėsojnė lartė performancėn e pėrfaqėsuesve tė Vetėvendosjes
PUBLIKUAR: 20.08.2014 / 14:54

(2L ONLINE) – Dy nga katër këshilltarët e Lëvizjes Vetëvendosje, që janë pjesë e asamblesë komunale të...

VOX POP

Pengesat e Lumturisė sė vėrtetė ?

OPINIONE
 • Ali Hertica

  Kosova nė kohė nėn dritė
 • Luan ALIU

  Vetėvendosje nė Gjilan vatėr e pėrhershme e aktivizmit
 • Burim HALITI

  Reflektimi i vakumit politik dhe institucional nė rrugėn e pėrgatitjes sė projekt buxhetit
 • Zejnullah JAKUPI

  Pse Kosovė ta ktheva shpinėn..!?
 • imer TOPANICA

  Letėr e hapun, njeriut tė mbyllun
Irina Shayk, shkėlqen edhe nė Berlin
PUBLIKUAR: 22.08.2014 | 22:36

Irina Shayk është rikthyer në turin e promovimit të filmit “Hercules&rd...

MAGAZINA
Shaqiri i zhgėnjyer me Guardiolan
PUBLIKUAR: 23.08.2014 14:07

Ylli shqiptar i Bayern Munich, Xherdan Shaqiri përsëri ka shprehur pakënaqësi...

SPORTI
“Pa kufi” nė Luginė, artistėt pėrmbyllėn koloninė e tyre
PUBLIKUAR: 22.08.2014 22:51

Artistët nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia, në Preshevë kanë promovuar veprat...

Vladiēin Han-Preshevė: Rruga me kontrolle tė fshehta policore
PUBLIKUAR: 22.08.2014 / 21:19

Për një muaj e gjysmë në rrugën nga Vladiçin Hani deri në vendkalimin kufitarë Preshevë kanë ndodhur 20 a...

Elektrodistribucioni sėrish nė aksion pėr tė shkyēur rrymėn
PUBLIKUAR: 22.08.2014 / 13:07

Ekipi i Elektrodistribucionit “Juglindje” ka filluar t’i shkyç rrymën borxhlinjve të cilët para 15 ditëve kan&eu...

Arifi i pėrgjigjet sfidės sė Nagipit (video)
PUBLIKUAR: 21.08.2014 / 21:16

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi përmes faqes zyrtare në rrjetin social facebook ka njoftuar se do t’i përgjigjet n...

PUBLIKUAR: 15:40 / 23.08.2014

Kthehen kolonat nė kufi me Serbinė

PUBLIKUAR: 14:12 / 23.08.2014

Arrestohet pėr kanosje, i konfiskohet arma

PUBLIKUAR: 14:07 / 23.08.2014

Shaqiri i zhgėnjyer me Guardiolan

PUBLIKUAR: 12:55 / 23.08.2014

Rexhepi: Zgjidhje janė zgjedhjet

PUBLIKUAR: 11:59 / 23.08.2014

Mustafa: Vendi mund tė futet nė krizė

PUBLIKUAR: 11:39 / 23.08.2014

Zbulohet karrigeja e padukshme

PUBLIKUAR: 11:08 / 23.08.2014

Kosova nė kohė nėn dritė

PUBLIKUAR: 22:42 / 22.08.2014

Njollat nė lėkurė, si t'i trajtojmė

PUBLIKUAR: 22:36 / 22.08.2014

Irina Shayk, shkėlqen edhe nė Berlin

PUBLIKUAR: 22:21 / 22.08.2014

OKB: Mbi 191 mijė tė vrarė nė Siri

PUBLIKUAR: 22:12 / 22.08.2014

Molliqaj: VV s’do tė lėshojė mė pe

PUBLIKUAR: 21:58 / 22.08.2014

Kosova pa barna pėr trajtimin e Ebola-s

Të gjitha të drejtat e rezervuara © 2010 - 2014 | 2LONLINE.com