PUBLIKUAR: 10:18 / 06.02.2016

/2L ONLINE/ - Policia e Kosovës në Gjilan ka pranuar përmes telefonit një informatë nga një shitore këtu në Gjilan se një person posedon një kart&e...

INFO PLUS
Gentiana Shabani viziton bizneset luginase nė Gjilan
PUBLIKUAR: 06.02.2016 / 09:05
Komuna dhe DEMOS investojnė nė terrenin sportiv
05.02.2016 | 21:34

/2L ONLINE/ - Do të ndërtohet fusha e sportit për nxënësit dhe të rinjtë e lagjeve “Malësia” e ...

Edhe Bilinica e Haxhaj themeluan kėshillat e tyre
05.02.2016 | 20:57

/2L ONLINE/ - Edhe fshatrat, Bilinicë e Haxhaj, të komunës së Gjilanit kanë themeluar këshillat e fshatrave, aktivite...

Gjilan: Aktakuzė ndaj katėr inspektorėve ndėrtimorė
05.02.2016 | 16:39

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngrit aktakuzë kundër katër të pandehurve, B...

Agani e Haliti diskutojnė pėr problemet mjedisore
03.02.2016 | 21:38

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani, ka pritur në takim kryetarin e Komunës së Vitisë me të c...

Trajnim mbi procesin e aplikimit pėr Grante
03.02.2016 | 15:45

/2L ONLINE/ - Drejtoria për Ekonomi, Zhvillim dhe Diasporë në Kamenicë, i ka ftuar të gjitha bizneset e vogla dhe të ...

NACIONALE
Prerja ilegale e pyjeve tepėr e lartė
PUBLIKUAR: 06.02.2016 / 09:58
Projekt i kujt ėshtė pavarėsia e Kosovės?
05.02.2016 / 16:33

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka thënë se Ka kohë që analistë e pacifistë të ndry...

Presidentja Jahjaga ia ka dorėzuar flamurin ealpinistes Merita Gashi
05.02.2016 / 16:28

Presidentja Atifete Jahjaga ia ka dorëzuar sot flamurin e Republikes së Kosovës alpinistes Merita Gashi e cila ekspeditën e saj...

Qeveria ka shqyrtuar dhe miratuar njė varg vendimesh
05.02.2016 / 16:25

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa ka zhvilluar mbledhjen e 73-të të rregullt, n&eum...

Sylejmani (LVV) kėrkon qė komuna tė ndėrton njė shtėpi pėr pleq
PUBLIKUAR: 05.02.2016 | 08:14

/2L ONLINE/ - /2L ONLINE/ - Fehmi Sylejmani, anëtar i Kuvendit Komunal të Gjilanit, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, ësht&eu...

PDK i ofron Gjilanit alternativėn mė tė mirė pėr tė ndalur keqqeverisjen
PUBLIKUAR: 03.02.2016 / 21:28

/2L ONLINE/ - Në udhëheqjen e kryetarit Zenun Pajaziti, kryesia e Degës së PDK-së në Gjilan mbajti takimin e rregullt të s...

Teposhtėzėn e Gjilanit nga qeverisja e keqe e LDK-sė, e ndalė veēse njė qeverisje e PDK-sė
PUBLIKUAR: 03.02.2016 / 21:17

/2L ONLINE/ - Drejtuesit e PDK-së në Gjilan, thonë se Gjilanin dita-ditës po e fundosin keq e më keq, një keqqeverisje e LDK-s&...

“Nami dhe autoriteti i djalit tė Malishevės nuk shkon as deri nė Llabjan”
PUBLIKUAR: 03.02.2016 / 12:18

/2L ONLINE/ - Kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri-Luta, nuk i kanë bërë përshtypje kritikat e PDK-së s&eum...

OPINIONE
 • Ismajl KURTESHI

  Njė takim, shumė tė pavėrteta
 • Saranda R.Shala

  Lotėt dhe ngujimi nė telenovela
 • Florim Zeqa

  LDK-ist, zgjohu e thuaj JO hipokrizisė mbrenda subjektit tėnd politik!
 • Islam Krasniqi

  Plagėt tona nuk na shėrojnė dot tė huajt
 • Burhan Isufi

  Ne mbrojtje te profesorit Halitit!
 • Refik HASANI

  Ilaz Selimi, veprimtari qė bėri shumė pėr Malėsinė e Bujanocit
 • Avni RUDAKU

  Arrestohet nga policia sepse deshi tė shihte shfaqje nė teatėr!
 • Faik KRASNIQI

  Njeriu Zotin dhe veten nuk mund t'i gėnjejė asnjėherė
Vjen "Last Dance" nga Dua Lipa
PUBLIKUAR: 06.02.2016 | 10:01

Dua Lipa me këngë të re Ajo sapo ka mbaruar turneun e saj të parë në...

MAGAZINA
Presheva nė alarm nga qentė endacak, kėrkohet qendėr strehimi
PUBLIKUAR: 05.02.2016 16:06

Stacioni i veterinarisë Bujanoc, ambulanca në Preshevë po merret aktivisht me largimin ...

Shqiptarėt e diskriminuar nė Serbi, punėsimi nė institucione shtetėrore i vogėl
PUBLIKUAR: 05.02.2016 / 15:45

Shqiptarët e Luginës së Preshevës kërkojnë një kohë të gjatë integrimin në organet shtetërore t&e...

Arifi: Subvencionet pėr zhvillim ekonomik janė zvogėluar pėr tetė milionė
PUBLIKUAR: 03.02.2016 / 12:37

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi ka shprehur keqardhje që subvencionet për zhvillim ekonomik janë zvogëluar për...

Arifi: Nė Siri nuk ka luftėtarė nga komunat tona
PUBLIKUAR: 02.02.2016 / 09:57

Situata e sigurisë në tri komuna në pjesën jugore të Serbisë, Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, është stabile...

PUBLIKUAR: 10:37 / 06.02.2016

Gjithēka qė duhet tė dini pėr virusin Zika

PUBLIKUAR: 10:01 / 06.02.2016

Vjen "Last Dance" nga Dua Lipa

PUBLIKUAR: 09:58 / 06.02.2016

Prerja ilegale e pyjeve tepėr e lartė

PUBLIKUAR: 21:40 / 05.02.2016

Njė takim, shumė tė pavėrteta

PUBLIKUAR: 20:54 / 05.02.2016

Lotėt dhe ngujimi nė telenovela

PUBLIKUAR: 16:33 / 05.02.2016

Projekt i kujt ėshtė pavarėsia e Kosovės?

PUBLIKUAR: 15:59 / 05.02.2016

Ariola, filloristja qė e do fortė librin

PUBLIKUAR: 08:04 / 05.02.2016

Plagėt tona nuk na shėrojnė dot tė huajt

PUBLIKUAR: 07:58 / 05.02.2016

Apel ministrit Hyseni

Të gjitha të drejtat e rezervuara © 2010 - 2016 | 2LONLINE.com