PUBLIKUAR: 16:25 / 09.02.2016

/2L ONLINE/ - Koordinatorja e Zyrës për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë Gentiana Shabani ka zhvilluar sot takim zyrtar në Komunën e Bujanocit, ku u takua me deputetin, ...

Haziri pret nė takim drejtorin e ri tė OSBE-sė, Zoltan Imecs
09.02.2016 | 14:03

/2L ONLINE/ - Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim u.d. drejtorin rajonal të OSBE-së n&eum...

As “Skėnderbeu” nuk po mund t’i bashkojė shqiptarėt!
08.02.2016 | 08:37

/2L ONLINE/ - Serbia po e përçan e po e sundon Kosovën Lindore. Rasti i fundit, ku asamblistët shqiptarë i qëndruan...

Gentiana Shabani viziton bizneset luginase nė Gjilan
06.02.2016 | 09:05

/2L ONLINE/ - Kryetarja e Lëvizjes “Vatra”, Gentiana Shabani së bashku me bashkëpunëtorë, ka vizituar disa biz...

Komuna dhe DEMOS investojnė nė terrenin sportiv
05.02.2016 | 21:34

/2L ONLINE/ - Do të ndërtohet fusha e sportit për nxënësit dhe të rinjtë e lagjeve “Malësia” e ...

Edhe Bilinica e Haxhaj themeluan kėshillat e tyre
05.02.2016 | 20:57

/2L ONLINE/ - Edhe fshatrat, Bilinicë e Haxhaj, të komunës së Gjilanit kanë themeluar këshillat e fshatrave, aktivite...

NACIONALE
Mustafa e pėrsėritė: Zgjedhjet nė 2018-n
PUBLIKUAR: 09.02.2016 / 13:18
Temat kyēe e bisedave parandalimi i radikalizmit dhe ekstremizmit tė dhunshėm
09.02.2016 / 10:45

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Skender Hyseni, po qëndron për një vizitë zyrtare disa ditore n&...

LVV: Zgjidhja vjen pėrmes vullnetit tė qytetarėve pėr ndryshim
08.02.2016 / 19:55

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendpsje, Visar Ymeri, mbajti sot konferencë për media ku foli për zhvillimet e fundit politike n&...

Thaēi: Marrėveshja me Maqedoninė pėr kalimin e kufirit me letėrnjoftim, lehtėsim pėr qytetarėt dhe bizneset
08.02.2016 / 13:42

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosov&e...

Pajaziti: Platforma jonė po gjen mbėshtetje masovike nė tė gjitha shtresat e shoqėrisė
PUBLIKUAR: 09.02.2016 | 11:13

/2L ONLINE/ - Partia Demokratike (PDK) në Gjilan ka nisur kthesën e fitores, aktivistë, simpatizantët dhe qytetarët çdo dit&e...

Alarm: Problematikėt nė shkolla tona pėrbėjnė shqetėsim serioz
PUBLIKUAR: 09.02.2016 / 10:03

/2L ONLINE/ - Ndonëse emancipimi dhe arsimimi i shoqërisë, në përgjithësi është i një shkalle më të la...

LDK: Rastet s`kanė tė bėjnė me qeverisjen e tanishme tė Gjilanit
PUBLIKUAR: 06.02.2016 / 22:15

/2L ONLINE/ - Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), dega në Gjilan, me vëmendje të veçantë po përcjellë rastin e ngri...

PDK i inkurajon organet e drejtėsisė ta kryejnė punėn e tyre tė pavarur
PUBLIKUAR: 06.02.2016 / 18:35

/2L ONLINE/ - Në selinë e PDK-së në Gjilan, sot u mbajt takim me kryetarët e nëndegëve. Agjenda e këtij takimi ishte ...

OPINIONE
 • Ismajl KURTESHI

  Njė takim, shumė tė pavėrteta
 • Saranda R.Shala

  Lotėt dhe ngujimi nė telenovela
 • Florim Zeqa

  LDK-ist, zgjohu e thuaj JO hipokrizisė mbrenda subjektit tėnd politik!
 • Islam Krasniqi

  Plagėt tona nuk na shėrojnė dot tė huajt
 • Burhan Isufi

  Ne mbrojtje te profesorit Halitit!
 • Refik HASANI

  Ilaz Selimi, veprimtari qė bėri shumė pėr Malėsinė e Bujanocit
 • Avni RUDAKU

  Arrestohet nga policia sepse deshi tė shihte shfaqje nė teatėr!
 • Faik KRASNIQI

  Njeriu Zotin dhe veten nuk mund t'i gėnjejė asnjėherė
Edhe Taylor Swift do tė performojė nė “Grammy Awards”
PUBLIKUAR: 09.02.2016 | 10:34 Përveç që Rihanna dhe Justin Bieber do të përformojnë në 58 vje...
MAGAZINA
Partia Republikane fton subjektet politike pėr koordinim para zgjedhjeve
PUBLIKUAR: 09.02.2016 11:20

Partia Republikane (PR), e cila udhëhiqet nga Nikola Sanduloviq, prej vitit të kaluar ka deg...

Po punohet tutje pėr jetėsimin e asfaltimit tė rrugės Zarbicė-Muhoc
PUBLIKUAR: 07.02.2016 / 10:23

/2L ONLINE/ - Këshilli Qendror i Fondit Humanitar për Malësi të Bujanocit me seli në Gjilan, mbajti takimin e radhës ku mor&eum...

Ēmendet kuvendi nė Bujanoc, nuk votohet “Sheshi Skėnderbeu” !
PUBLIKUAR: 06.02.2016 / 18:25

Seanca e djeshme e Kuvendit Komunal, në Bujanoc, për pak sa nuk u kthye në një “Parlament” të vogël të Kosov&e...

Presheva nė alarm nga qentė endacak, kėrkohet qendėr strehimi
PUBLIKUAR: 05.02.2016 / 16:06

Stacioni i veterinarisë Bujanoc, ambulanca në Preshevë po merret aktivisht me largimin e qenve endacak nga rrugët e komunës së ...

PUBLIKUAR: 13:18 / 09.02.2016

Mustafa e pėrsėritė: Zgjedhjet nė 2018-n

PUBLIKUAR: 11:07 / 09.02.2016

Mos e pini ujin qė rri gjatė tėrė natėn!

PUBLIKUAR: 11:01 / 09.02.2016

Shtatzėnat duhet tė konsumojmė ēokollata!

PUBLIKUAR: 15:41 / 08.02.2016

Kujdes shoferė, po gabuat ta marrin lejen!

PUBLIKUAR: 13:49 / 08.02.2016

Zjarri ia “ha” ushqimin pėr bagėti!

PUBLIKUAR: 12:02 / 08.02.2016

Shenja mė e re rrugore!

PUBLIKUAR: 11:53 / 08.02.2016

Shėnohet Dita Evropiane e Epilepsisė

Të gjitha të drejtat e rezervuara © 2010 - 2016 | 2LONLINE.com