PUBLIKUAR: 10:59 / 27.05.2015

/2L ONLINE/ - Anëtarja e Kuvendit komunal të Vitisë, Besjana Rexhepi, ka bërë të ditur se po e braktis Lëvizjen Vetëvendosje dhe se do të jetë tani...

INFO PLUS
Viti: Besjana Rexhepi nuk ėshtė mė nė Vetėvendosje
PUBLIKUAR: 27.05.2015 / 10:59
Kuvendi Komunal miraton pakon e subvencionimit tė shoqatave dhe klubeve
26.05.2015 | 22:24

/2L ONLINE/ - Kuvendi Komunal i Gjilanit, të martën, në seancën e radhës, të drejtuar nga Valentina Bunjaku-Rexhepi, ...

U pėrkujtua dėshmori Bafti Haxhiu dhe u shėnua dita e shkollės
26.05.2015 | 16:25

/2L ONLINE/ - Në Viti sot është përkujtuar dëshmori Bafti Haxhiu dhe njëherit edhe është shënuar dita ...

Haziri: Po punojmė me qeverinė pėr ta zgjidhur problemin e teatrit
26.05.2015 | 15:01

/2L ONLINE/ - Kuvendi Komunal i Gjilanit, në mbledhjen e sotme të radhës po debaton për çështjen e teatrit të ...

Nė Kuvend flasin edhe aktorė e pėrfaqėsues tė Teatrit
26.05.2015 | 14:34

/2L ONLINE/ - Kuvendi Komunal të Gjilanit po vazhdon të diskutojnë mbi çështjen e Teatrit të Qytetit dhe fjala po u...

Isufi: Teatri nuk duhet tė lihet nė mėshirėn e askujt
26.05.2015 | 11:38

/2L ONLINE/ - Në vazhdën e debatit që Kuvendi Komunal i Gjilanit është duke bërë përgjatë seancës...

NACIONALE
Limaj: Tallje dhe pėrqeshje e Thaēit me viktimat e luftės
PUBLIKUAR: 27.05.2015 / 13:04
Gėrvalla i shkruan Mustafės pėr parregullsitė nė procesin e zgjedhjeve nė LDK
27.05.2015 / 09:06

Donika Gërvalla –Schwarz, thotë se i ka shkruar kryeministrit Isa Mustafa dhe njëherit kryetarit të LDK-së, për...

FSK mban ushtrime tė pėrbashkėta me ushtrinė amerikane
27.05.2015 / 08:58

​Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) dhe Ushtria amerikane për Evropë sot në Aeroportin e Gjakovës mbajn&eum...

Po mbahen zgjedhjet pėr ta mbajtur Isėn nė pushtet
27.05.2015 / 08:55

Ish-nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Eqrem Kryeziu, mendon se zgjedhjet në këtë parti mbahen ekskl...

Ēfarė po ndodh me LDK-nė e Kamenicės?!
PUBLIKUAR: 26.05.2015 | 16:01

/2L ONLINE/ - Kuvendi i VIII-tё zgjedhor i LDK-sё nё Kamenicë përveç që nxori strukturat e reja të këtij su...

E urojnė pėr ngritje nė parti, por nuk e duan si kryetar komune
PUBLIKUAR: 25.05.2015 / 11:48

/2L ONLINE/ - Përfaqësues të PDK-së së Gjilanit nuk hezitojnë ta urojnë Lutfi Hazirin e LDK-së, për mandatin e r...

Turqit e Gjilanit prapė me Kadirin nė krye
PUBLIKUAR: 25.05.2015 / 09:54

/2L ONLINE/ - Turqit e Gjilanit të tubuar rreth Partisë Demokratike Turke të Kosovës (KDTP), sërish i kanë besuar Kadir Hü...

Diskutojnė pėr rolin e gruas nė shoqėri dhe politikė
PUBLIKUAR: 24.05.2015 / 16:09

/2L ONLINE/ - Sekretariati i Gruas Aktiviste në Qendrën e Lëvizjes Vetëvendosje në Gjilan, organizoi një takim me gratë ak...

OPINIONE
 • Kushtrim Gashi

  Kumanova, kjo tragjedi shqiptare
 • Faik KRASNIQI

  Kosovės i duhet njė Gjykatė Speciale, pėr krime ekonomike dhe vrasjet politike!
 • Shqiptarėt e Malit tė Zi kėrkojnė barazi
 • Ismet Azizi

  A do tė rehabilitohet Aqif Effendi Blyta?
 • Kushtrim Gashi

  Kohė paradoksesh!
 • Faik KRASNIQI

  Njė klasė e re politike, alternativė e vetme pėr Kosovėn!
 • Nexhat Dedia

  Eshtrat e Isa Boletinit do tė gjejnė prehje veēse nė Boletin
 • Faik KRASNIQI

  Prokuroria e shtetit duhet t'i fillojė hetimet kundėr tė 'fortėve' tė mafio-politikės!
Me dietė pėr njė trup perfekt
PUBLIKUAR: 27.05.2015 | 12:52 Aktorja Kelly Brook me ndihmën e një diete  p oarrin ta mbajë një trup perf...
MAGAZINA
Vuēiē nė Tiranė, shpresė nė Preshevė; banorėt presin qasje tė re nga Serbia
PUBLIKUAR: 27.05.2015 08:47

Vuçiç në Tiranë, shpresë në Preshevë; banorët presin qasje...

Akademia pėrkujtimore pėrmbyll manifestimin “Ditėt e Komandant Lleshit”
PUBLIKUAR: 26.05.2015 / 09:31

Manifestimi tradicional kushtuar Ridvan Qazimit-Komandant Lleshit ka përfunduar me mbajtjen e një akademie përkujtimore në shtëpin&e...

“Kam ardhė pėr tė ofruar mbėshtetjen e Qeverisė sė Kosovės”
PUBLIKUAR: 25.05.2015 / 15:22

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë së Kosovës, Arsim Bajrami gjatë qëndrimit në Luginë të Preshev&eum...

T’i ndihmohet kulturės letrare nė Luginėn e Preshevės...
PUBLIKUAR: 24.05.2015 / 12:04

Intervistë me shkrimtarin Bilall Maliqi , kryetar i Shoqatës së Shkrimtarëve të Luginës së Preshevës. (Në dyzet&...

PUBLIKUAR: 13:14 / 27.05.2015

Grushton viktimėn, arrestohet nga policia

PUBLIKUAR: 12:52 / 27.05.2015

Me dietė pėr njė trup perfekt

PUBLIKUAR: 10:28 / 27.05.2015

Kumanova, kjo tragjedi shqiptare

PUBLIKUAR: 09:33 / 27.05.2015

Ja sa gota ujė duhet tė pini gjatė ditės

PUBLIKUAR: 09:09 / 27.05.2015

Arrestohet gjashtė zyrtarė tė FIFA-s

PUBLIKUAR: 16:37 / 26.05.2015

Ponta: Rumania mund ta njohė Kosovėn

PUBLIKUAR: 16:33 / 26.05.2015

Zyrtare: Isa varroset nė Boletin

PUBLIKUAR: 16:01 / 26.05.2015

Ēfarė po ndodh me LDK-nė e Kamenicės?!

Të gjitha të drejtat e rezervuara © 2010 - 2015 | 2LONLINE.com