Zgjedhjet Lokale 2013
PUBLIKUAR: 00:17 / 02.12.2013
Në fokus
(2LONLINE) – Duke iu referuar faqes zyrtare të Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ) e cila në çdo moment po e freskon faqen me të dhëna të reja, ...
Rezultatet live: Haziri (LDK) 59,13% - Mustafa (PDK) 40,87% (ora 20: 55)
20:59 / 01.12.2013
Gjilan – (2LONLINE) – Duke iu referuar faqes zyrtare tė Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ) e cila nė ēdo moment po e freskon faqen me tė dhėna tė reja, ku procedimi i votave po bėhe...
Haziri: Fitova, festoni si ushtarė tė diciplinuar
20:29 / 01.12.2013
(2LONLINE) - Po konfirmohet fitorja e  3 nėntorit, ka thėnė  Lutfi Haziri i LDK-sė, sipas tė cilit nė rezultate e para tė votave tė numėruara deri nė kėto momente prin  bindshėm ka...
Haziri vlerėson pozitivisht procesin e deritanishėm tė votimit
18:40 / 01.12.2013

(2LONLINE) – “Sipas të dhënave që posedon Shtabi Zgjedhor i LDK-së në Gjilan, të cilat i kemi marrë nga të deleguarit tan&eum...

LDK apelon qytetarėt: Dilni sa mė masovikisht dhe nė mėnyrė solemne
15:49 / 01.12.2013
(2LONLINE) - Sipas të dhënave që posedon Shtabi Zgjedhor i LDK-së në Gjilan, të cilat i kemi marrë nga të deleguarit tanë nëpë...
PDK: Militantizmi i LDK-sė dhe kundėrkandidati Haziri po tentojnė ta prishin procesin zgjedhor
15:40 / 01.12.2013
(2LONLINE) – “Shtabi Zgjedhor i Degės sė PDK-sė nė Gjilan, ėshtė duke ndjekur me vėmendje procesin zgjedhor, pėrmes zyrtarėve tė akredituar nė KQZ dhe duke kontribuar qė ky proces ...
LDK: Deri nė ora 12:00, votuan mbi 13% e qytetarėve
13:03 / 01.12.2013
(2LONLINE) - Sipas të dhënave që posedon Shtabi Zgjedhor i LDK-së në Gjilan, të cilat i kemi marrë nga të deleguarit tanë nëpë...
Voton Mustafa i PDK-sė
12:53 / 01.12.2013
(2LONLINE) – Në qendrën e votimit që ndodhet në shkollën fillore  “Thimi Mitko” në  Gjilan ka votuar kandidati i PDK-s&eum...
Voton Haziri i LDK-sė
11:20 / 01.12.2013
(2LONLINE) – Në qendrën e votimit që ndodhet në shkollën fillore  “Abaz Ajeti” në  Gjilan ka votuar kandidati i LDK-së...
LDK: Me 122 komisionerė dhe 385 vėzhgues
09:01 / 01.12.2013
(2LONLINE) - Dega e LDK-së në Gjilan është e përgatitur për këtë proces zgjedhor me 122 komisionerë dhe 385 vëzhgues, të cil&...
Gjilani po voton
08:09 / 01.12.2013
Gjilan – (2LONLINE) – Qytetarët e parë gjilanas kanë nisur të deklarohen përmes votës së tyre në mbështetje të ndonj&e...
PDK: Qytetari do tė mbėshtetė konceptin e PDK-sė pėr Gjilanin evropian
16:55 / 29.11.2013
(2LONLINE) -  Kryetari I Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hashim Thaçi në përmbyllje të fushatës për garë ne balotazhi...
Programi investiv i Mustafės peshon 135 milion e 590 mijė euro
13:23 / 29.11.2013
(2LONLINE) – Kandidati I PDK-së për kryetar komune Qemajl Mustafa  ka prezantuar të premten programin e tij investues për katër vitet e ardhshme...
Luta: Ky ėshtė nėntori i rikthimit tė madh tė LDK-sė
18:18 / 28.11.2013
(2LONLINE) -  Lidhja Demokratike e Kosovës, Dega në Gjilan ka zgjedhur Ditën e 28 nëntorit – Festën e Flamurit, për të bërë ...
PDK: “Nėndegėt e qendrės sė qytetit bindshėm nė mbėshtetje tė Qemajl Mustafės”
13:30 / 28.11.2013
(2LONLINE) -  Nëndegët e qendrës së qytetit të Gjilanit në një tubim elektoral me bindje të plotë i kanë dhënë mb&e...
PDK: Ujėsjellėsi i premtuar nga kundėrkandidati, ėshtė realizuar nga PDK para dy vitesh
13:20 / 28.11.2013
(2LONLINE) – “Kandidati I LDK-së Luta këtyre ditëve ka premtuar ujësjellësin për Lagjen e VIII-të, ndërsa ujësjellësin...
Luta: Besimi i madh i qytetarėve na ka bėrė mė tė pėrgjegjshėm
23:33 / 27.11.2013
(2LONLINE) -  Lutfi Haziri, kandidat i LDK-së për kryetar komune,  ka takuar  pëkrahësitë e tij  të fshatrave Dobërqan e Buko...
Luta mesazh nga “Dardania”: Jabanxhinjtė do t’i lėmė pa asnjė votė
22:18 / 27.11.2013
(2LONLINE) -  Se Dardania është bastion i padiskutueshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës u dëshmua edhe sonte në tubimin e madh që kjo...
PDK: Haziri nuk ka ēka premton nė Uglar sepse PDK i ka realizuar tė gjitha
22:11 / 27.11.2013
(2LONLINE) - Nënshtabi zgjedhor i Partisë Demokratike  të Kosovës, nëndega  e fshatit Uglar  ka reaguar   ndaj  deklaratë...
PDK: Malisheva e Qemajl Mustafa mė 1 dhjetor do t’ia tregoj vendin Lutės
22:07 / 27.11.2013
(2LONLINE) - “Kjo garë dhe rezultati fitues në Malishevë do të jetë fitore e madhe për PDK-në gjithandej. Nuk do të jemi fitues pa vot...
LDK: Mbi 100 gra aderuan sot nė LDK pėr ta bėrė fitoren edhe mė spektakulare
22:03 / 27.11.2013
(2LONLINE) -  Më shumë se 100 zonja e zonjusha të Gjilanit kanë aderuar sot në Lidhjen Demokratike të Kosovës, duke i dhënë mb&eum...
LDK: Pas 1 dhjetorit gjilanasit mė nuk do tė shohin afera korruptive
21:56 / 27.11.2013
(2LONLINE) -Për ta bërë fitorën e Lutfi Hazirit edhe më spektakulare u përkujdesën edhe fshatrat: Përlepnicë, Kmetovc, Verbicë e K...
PDK: Zhegra dhe Gryka e Karadakut i japin bekimin PDK-sė dhe Mustafės
21:42 / 27.11.2013
(2LONLINE) - Zhegra e Agim Ramadanit dhe Karadaku i Idriz Seferit nuk lejojnë fitore tjetër pos fitore të Partisë Demokratike të Kosovës dhe kryetarit...
Mustafa nė vizitė familjes sė Mulla Idriz Gjilanit
21:37 / 27.11.2013
(2LONLINE) - Kryetari i Komunës së Gjilanit Qemajl Mustafa sikur edhe shumë herë të tjera edhe sot ka vizituar familjen e Mulla Idriz Gjilanit, me ç...
"Republikanėt e pėrmbyllėn fushatėn me pėrkrahje tė fuqishme pėr Lutėn"
17:31 / 27.11.2013
(2LONLINE) - Rinia Republikane e ka pėrmbyllur fushatėn nė Gjilan nė pėrkrahje tė plotė tė kandidatit tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Lutfi Haziri. Kryetari i Lėvizjes Republika...
PDK: Gėnjeshtrat e Hazirit i dėshmojmė me dokumente zyrtare qė mbajnė nėnshkrimin e tij
16:40 / 27.11.2013
(2LONLINE) - Për çdo premtim të rremë të Lutfi Hazirit, të ditëve të fundit, në arkivat e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ekzistoj...
Luta: Bursat pėr studentė do tė jenė sa rroga mesatare
16:29 / 27.11.2013
(2LONLINE) - Kandidati  I LDK-së për kryetar komune, Lutfi Haziri, ka takuar sot studentët e Universitetit të Gjilanit, me që rast ka bashkëbised...
LIZ: Haziri i LDK-sė fitues i zgjedhejve tė 1 dhjetorit
13:59 / 27.11.2013
(2LONLINE) – Në takimin që patën strukturat e Lëvizjes për Integrim e Zhvillim (LIZ), me një pjesë të familjeve të qytetit gjegj&...
Haziri: Festa e 28 nėntorit – krenaria e gjithė shqiptarėve
13:30 / 27.11.2013
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Dega në Gjilan Lutfi Haziri, me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, u është drejtuar q...
PDK: Mireshi, tė gjithė nė kėmbė pėr ta mbėshtetur kryetarin Mustafa
11:27 / 27.11.2013
(2LONLINE) -  Në fshatin Miresh, fryma e fitores së PDK-së është ngritur si asnjëherë më parë. Elektorati i PDK-së i AAK-s&eu...
Luta: Mė 1 dhjetor gjilanasit do t’ia japin edhe njė flakaresh qeverisjes aziatike
00:15 / 27.11.2013
(2LONLINE) - Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri, ka marrë  mbështetje të fuqishme për gar...
PDK- Dardani: Besimin e ka Qemajl Mustafa, nuk do te kete ndryshime!
00:09 / 27.11.2013
(2LONLINE) - “Këtë mbrëmje takuam aktivistë të subjekteve  tjera në Dardani dhe biseduam për qeverisjet e pasluftes, sipas bisedë...
LDK: Pėrkrahje e fuqishme e malishevasve pėr Lutėn
23:10 / 26.11.2013
(2LONLINE) - Si në të gjitha tubimet edhe ai i Malishevës ishte përplot me simpatizantë të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kandidatit Lut...
LDK: Do ta gjunjėzojmė borxhliun
23:02 / 26.11.2013
(2LONLINE) – Në Salla e shkollës fillore “Liria” në Pogragjë kandidati i LDK-së Lutfi HAziri, është takuar me mbështet&eum...
Luta nė Uglarė: Do ta mbylli deponinė e bėrllokut
22:49 / 26.11.2013
(2LONLINE) – Kandidati I LDK-së Lutfi Haziri ka mbajtur tubimin elektoral në fshatin Ulgarë me këtë rast uglarasit i janë ankuar atij për g...
PDK: Do ta ndalim tė keqen e Gjilanit
22:38 / 26.11.2013
(2LONLINE) -  Nga tubimi elektoral i nëndegëve të qytetit të pjesës jug-perëndimore, në atmosferën e fitores së madhe të PDK-...
LDK: Gjilanasit e mbėshtesin masovikisht Lutėn edhe kur bie borė!
22:30 / 26.11.2013
(2LONLONE) – “As bora që ra në Gjilan nuk e ndali masovitetin në tubime të Lidhjes Demokratike të Kosovës.Në Velekincën e Mulla ...
PDK: Ne jemi kampion
22:18 / 26.11.2013
(2LONLINE) -  Në tubimin elektoral me nëndegë e pjesës jugore të qytetit, ku morrën pjesë edhe qytetarë të subjekteve të tjer...
PDK-Dardani: Koha e fushatės pėr balotazh, shumė e shkurtėr pėr lagjen tonė!
17:18 / 26.11.2013
(2LONLINE) - Me kėrkesė tė mė shumė sė 100 Kryefamiljareve tė lagjes Dardania tė cilėt ne takimin e mbrėmshėm nuk kishin mundėsi te ishin prezent, sot ėshtė mbajtur takim ne mbėsht...
PDK: Qemajl Mustafa ka mbėshtetjen edhe tė tė rinjve pa dallime partiake
17:05 / 26.11.2013
(2LONLINE) -  “Në takimin e sotëm të Rinisë Demokratike të Kosovës, dega në Gjilan, me qindra të rinj të subjekteve të ...
Haziri viziton kompaninė “Hidromorava”
12:23 / 26.11.2013
(2LONLINE) -Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri me bashkëpunëtorë, ka vizituar sot kompaninë re...
Luta: 1 dhjetorin do ta bėjmė edhe mė madhėshtorė
00:53 / 26.11.2013
(2LONLINE) - Mbështetje e madhe për garën e balotazhit i është dhënë sonte kandidatit të Lidhjes Demokratike të Kosovës për k...
LDK: Cėrnica, Kravarica, Gumnishta e Vrapqiqi tė bashkuar kundėr qeverisjes autokratike
23:20 / 25.11.2013
(2LONLINE) - Pritje e jashtėzakonshme ėshtė rezervuar sot pėr fituesin e zgjedhjeve tė 3 nėntorit Lutfi Hazirin nga fshatrat Cernicė, Kravaricė, Gumnishtė e Vrapqiq, tė cilėt me tu...
Luta nė Karadak: Gjilani nuk lejon regjim!
23:09 / 25.11.2013
(2LONLINE) –  Zhegra, Lladova, Nasala, Shurdhani, Haxhajt, Demirajt, Selishta e Pidiqi kan[ pritur sot kandidatin e LDK-s[ p[r kryetar komune, Lutfi Hazirin, i cili shoq...
Luta: Gjilani nuk tutet prej jabanxhinjve
23:02 / 25.11.2013
(2LONLINE) - Lidhja Demokratike e Kosovës, Dega në Gjilan, ia ka bërë sefte me tubime në fshatin Llashticë në fushatën elektorale të ba...
PDK: Lagja Dardania mbėshtetėse e madhe e PDK-nė dhe Mustafėn
21:51 / 25.11.2013
(2LONLINE) – Kandidati I PDK-së Qmeajl Mustafa edhe në lagjen Dardania ka marrë mbështetjen masovike nga aktivistët e PDK-së dhe qytetarët ...
PDK: “I tėrė Bresalci nė kėmbė pėr PDK-nė dhe Qemajl Mustafėn”
21:42 / 25.11.2013
(2LONLINE) – Partia Demokratike e Kosovės dhe kandidati i saj pėr kryetar Qemajl Mustafa kanė mbajtur tubimin electoral edhe nė ėbresalc. Me kėtė rast i pranishėm ka qenė edhe Basr...
PDK hapė fushatėn zgjedhore me veteranėt e luftės sė UCK-sė
21:32 / 25.11.2013
Gjilan – (2LONLIEN)  - Partia Demokratike e Kosovës ka hapur fushatën elektorale me familjet e dëshmorëve, invalidëtët dhe veteranët e...
Haziri: Transportin publik do ta kthej nė binarė tė duhur
15:18 / 25.11.2013
(2LONLINE) - Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot përfaqësuesit e kompanive të transpo...
"Fitorja do tė jetė bindėse"
14:51 / 25.11.2013
(2LONLINE) - Lagjja “Malësia” i ka premtuar përkrahje të fuqishme kandidatit të PDK-së për kryetar të Kamenicës, Begzad Sinani p...
Haziri vizitoi kompleksin “Planet Resort”
14:40 / 25.11.2013
(2LONLINE) – Kreu i LDK-së së Gjilanit Lutfi Haziri, njëherësh kandidat për kryetar komune, ka bërë një vizitë në kompleksin...
Mustafa: Votuesit e subjekteve tjera janė me PDK
14:27 / 25.11.2013
(2LONLINE) -  Qemajl Mustafa, kandidat i PDK-sė pėr kryetar komune nė garėn balotazhit,  ka pranuar se pėrkundėr ofertės sė mirė qė kishte ofruar pėr koalicion  deri tani nuk ka pa...
LDK e nisi!
09:47 / 25.11.2013
(2LONLINE) – Lidhja Demokratike e Kosovës, Dega në Gjilan ka nisur fushatën e balotazhit  të garës për kryetar komune, me këtë ra...
Gjilan, Kamenicė e Viti: LDK-ja e PDK-ja nė balotazh
23:30 / 04.11.2013
(2LONLINE) - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet preliminare tė zgjedhjeve lokale tė 3 nėntorit pėr kryetar komunash dhe asamble komunale. Nė kėto rezultate nuk p...
LIZ: Na i vodhėn votat!
23:10 / 04.11.2013
Gjilan – (2LONLINE) -  Arianit Sllamniku, kryetar i Lëvizjes për Integrim dhe Zhvillim (LIZ), në Gjilan, njëherësh bartës  i listë...
Luta: Faleminderit qytetarė, faleminderit ushtarė tė Ibrahim Rugovės!
16:38 / 04.11.2013
Gjilan – (2LONLINE) - Dita e hėnė ėshtė ditė falėnderimi pėr gjithė qytetarėt e komunės sė Gjilanit, shprehet kandidati pėr kryetar komune nga radhėt e LDK-sė nė Gjilan  Lutfi Hazi...
Zgjedhjet Lokale 2013
Të gjitha të drejtat e rezervuara © 2010 - 2016 | 2LONLINE.com