ProComputers

Lista e përfituesve të bursave

Gjilan – (2LONLINE) - Tani më Komisioni për ndarjen e bursave dhe shpërblimeve ka marrë vendim  dhe është bërë publike lista e studentëve përfitues të bursave dhe shpërblimeve të ndara nga Kuvendi i Komunës së Gjilanit për vitin akademik 2012/2013. Me kerkesen e lexuesve po e botojme listen e perfituesve edhe në Portalin 2lonline.

Studentët që studiojnë në fakultetet e Komunës së Gjilanit

Nr. Emri (prindi) mbiemri - Vendbanimi

1 Shyhrete Fadil Sopa - Gjilan
2 Aferdita Xhafer Milazimi - Gjilan
3 Miranda Fadil Haliti - Gjilan
4 Liridona Musa Rexhepi - Perlepnice
5 Habibe Nysret Maloku- Verbicë e Kimetovcit
6 Qendresë Naim Sadiku - Gjilan
7 Avni Vehbi Maloku - Gjilan
8 Linditë Raif Zymeri - Gjilan
9 Arton Zejnullah Azemi - Gjilan
10 Xhemile Zijadin Demi - Gjilan
11 Pranvera Shaban Azizi -  Malishevë
12 Albulena Emrush Shkodra -  Gjilan
13 Jehonë Selami Rexhepaj - Gjilan
14 Xhevdet Sevdail Pajaziti - Gjilan
15 Ardonis Qemajl Kryeziu - Gjilan
16 Liridona Fatmir Ademi - Bresalc
17 Vigan Besim Azizi - Gjilan
18 Hysnije Ramadan Murtezi - Livoq i eperm
19 Bjondina Nebi Xhelili - Gjilan
20 Valbona Feti Sylejmani - Gjilan
21 Egzon Ahmetali Ajeti    - Lladovë
22 Fjolla Shaqir Ukshini - Gjilan
23 Shefik Rashit Sopi-  Gjilan
24 Laureta Avni Daku - Gjilan
25 Arta Musa Hasani - Gjilan
26 Adelina Muhamer Abdullahu - Gjilan
27 Gresa Ragip Vllasaliu - Gjilan
28 Venera Jashar Jashari - Gjilan
29 Majlinda Ramiz Bajraliu - Verbice e Kmetovcit
30 Sofije Shensedin Selimi- Doberqan

Studentët që studiojnë jashtë Komunës së Gjilanit e brenda Republikës së Kosovës

Nr. Emri (prindi) mbiemri Vendbanimi

1 Arbërit Shaban Hyseni    Gjilan
2 Sabah Shaqir Fetahu  Zhegër
3 Dardan Basri Zejnullahu Gjilan
4 Florentina Sadik Robelli Gjilan
5 Egzona Hajriz Osmani  Gjilan
6 Blerim Sinan Emini  Lladovë
7 Albesa Nexhat Shabani    Gjilan
8 Vildane Selver Maliqi    Gjilan
9 Bedri Shaip Ajvazi  Malisheve
10 Dorlir Faik Ahmeti  Gjilan
11 Adriatik Ismet Hashani Verbice e Kmetovcit
12 Shpresa Namon Abdyli    Doberqan
13 Kaltrina Agim Zeqiri    Zheger
14 Dafina Kadrush Syla    Gjilan
15 Liridona Osman Hoxha    Cernice
16 Dardan Fehmi Sherifi    Lladovë
17 Beqir Reshat Zeqiri    Malisheve
18 Diana Fadil Bislimi Gjilan
19 Dardan Reshat Sadiku     Gjilan
20 Elina Adem Sylaj  Gjilan
21 Besa Nazmi Emini  Gjilan
22 Genc Kadri Rexhepi   Gjilan
23 Liridona Ibrahim Shkodra Gjilan
24 Argjira Bajram Veseli Gjilan
25 Bardh Fatmir Bajrami    Gjilan
26 Abetare Muhamet Agushi Zheger
27 Diellza Ruzhdi Krqeli Gjilan
28 Alban Selami Salihu    Perlepnice
29 Azize Refik Kryeziu    Gjilan
30 Pajtim Avdi Kqiku  Bresalc
31 Labinot Nazim Arifi    Cernice
32 Valmir Xhevat Kastrati Gjilan
33 Edon Rramon Shkodra  Gjilan
34 Edita Mustafe Shahini Gjilan
35 Drin Shaip Sadiku Gjilan
36 Shkelqim Xhabir Ymeri  Lladove
37 Kushtrim Sali Salihu    Gumnishtë
38 Fatlum Sinan Zeneli Malisheve
39 Lejla Alisahit Qerimi Gjilan
40 Rezelina Agron Uka Gjilan
41 Vilson Jetish Maloku     Gjilan
42 Valmire Milazim Sylejmani Gjilan
43 Kadime Lam Berisha Gjilan
44 Shkëlzen Ismajl Krivaqa Gjilan
45 Aid Avdi Berisha Gjilan
46 Naser Fehmi Kqiku Gjilan
47 Lindita Basri Ismajli Malisheve
48 Alma Jakup Ramadani Gjilan
49 Kaltrina Fehmi Ramabaja Gjilan
50 Ardian Nuredin Shaipi Cernice

Lista e Studentëve përfitues të shpërblimeve

Nr.Emri (prindi) mbiemri Vendbanimi

1 Florent Agim Dauti    Malishevë
2 Dianë Enver Xhymshiti    Gjilan
3 Donika Suat Iljazi    Gjilan
4 Natyrë Besim Kastrati    Gjilan
5 Arbresha Sabri Kqiku    Gjilan
6 Ermirë Naser Halimi    Gjilan
7 Donjetë Mitat Ahmeti    Gjilan
8 Trisa Milaim Maliqi    Gjilan
9 Afrora Remzi Musliu    Verbicë e zhegocit
10 Sebahate Vaxhid Qerimi Gjilan
11 Dren Naser Emini Gjilan
12 Floran Zija Sahiti Gjilan
13 Gresa Bajram Halimi    Shillovë
14 Enis Zijadin Murseli    Gjilan
15 Arbër Avdush Berisha Gjilan
16 Rrezarta Hajrush Bllaca Gjilan
17 Shpresa Qemajl Musliu  Gjilan
18 Edona Qerim Jakupi  Gjilan
19 Arlinda Bashkim Hasani Gjilan
20 Herolinda Isuf Murati Gjilan

Për studentët në nivelin komunal-vlera mujore e bursës është 40€
Për studentët në nivelin republikan-vlera mujore e bursës është 60€
Bursat ndahen për afatin kohor 01.09.2012 deri më 30.06.2013 (për dhjetë muaj)
Për studentët e shpërblyer vlera totale është 200 €

Vërejtje!

Nuk lejohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit.

2LONLINE.com mbanë të drejtën e mospublikimit dhe fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Komentet e publikuara nuk pasqyrojnë pikëpamjet e Redaksisë 2LONLINE.com